Competition
Svenska Cupen 2019/2020
Sweden
Games
1st Round | |||||||||
Wed | 15.May.2019 - 12:30 | Gnosjo | 0-3 | Värnamo | |||||
Tue | 21.May.2019 - 13:00 | Franke | 0-2 | Gamla Upsala | |||||
Tue | 21.May.2019 - 13:00 | Bromolla | 0-4 | Lund | |||||
Tue | 21.May.2019 - 13:00 | Vårgårda |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(5-4) | Lindome | |||||
Wed | 05.Jun.2019 - 12:30 | Velebit | 0-2 | Qviding FIF | |||||
Wed | 05.Jun.2019 - 13:30 | Norrtälje | 0-4 | Akropolis | |||||
Wed | 05.Jun.2019 - 13:30 | Newroz | 2-6 | Sollentuna | |||||
Thu | 06.Jun.2019 - 09:00 | Vendelsö | 1-8 | Gute | |||||
Sat | 08.Jun.2019 - 06:00 | Astrio | 2-0 | Hoganas | |||||
Tue | 11.Jun.2019 - 13:00 | Dagsbergs | 1-0 | Värmbols | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 13:00 | Assyriska BK | 0-5 | Utsikten | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 13:00 | Raslatts | 2-0 | Skövde AIK | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 13:00 | Östria Lambohov | 1-4 | Husqvarna | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 13:30 | IFK Timrå | 4-0 | IFK Östersund | 41 | ||||
Wed | 12.Jun.2019 - 13:45 | Vartans Stockholm | 1-2 | Enskede | |||||
Wed | 12.Jun.2019 - 14:00 | Haninge |
3-3 e.t.(3-3) p.g.(4-5) | Stocksund | |||||
Tue | 25.Jun.2019 - 13:00 | IFK Luleå |
3-3 e.t.(3-3) p.g.(4-3) | Umeå | |||||
Tue | 25.Jun.2019 - 13:00 | Hässleholms IF | 2-6 | Torns | 11 | ||||
Tue | 25.Jun.2019 - 13:00 | Grebbestad | 0-4 | Trollhättan | 34 | ||||
Tue | 25.Jun.2019 - 13:00 | Eneby | 0-3 | Oskarshamns AIK | |||||
Wed | 26.Jun.2019 - 13:00 | Tågarps AIK | 1-3 | Rosengård | |||||
Wed | 26.Jun.2019 - 13:00 | Nyköping |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(4-2) | Vasalund | 17 | ||||
Wed | 26.Jun.2019 - 13:00 | Gottne IF | 3-1 | Hudiksvall | |||||
Sat | 29.Jun.2019 - 09:00 | Vattholma | 1-5 | Forssa | |||||
Mon | 01.Jul.2019 - 13:00 | Vänersborgs IF |
1-1 e.t.(1-2) | Gauthiod | |||||
Tue | 02.Jul.2019 - 13:00 | Vinberg | 0-1 | Tvååker | |||||
Tue | 02.Jul.2019 - 13:00 | Carlstad United | 5-0 | Rynninge | 43 | ||||
Tue | 02.Jul.2019 - 13:00 | Mora | 0-2 | Sandviken | |||||
Tue | 02.Jul.2019 - 18:00 | Vaxjo United | 0-3 | Karlskrona | |||||
Wed | 03.Jul.2019 - 13:00 | Lidingö | 1-0 | Karlberg | |||||
Wed | 03.Jul.2019 - 13:00 | Högsäter | 0-2 | Karlstad | |||||
Wed | 03.Jul.2019 - 13:00 | Hittarp | 0-1 | Eskilsminne | |||||
2nd Round | |||||||||
Wed | 14.Aug.2019 - 12:30 | Carlstad United | 2-3 | AFC Eskilstuna | |||||
Wed | 14.Aug.2019 - 12:30 | Lund | 0-1 | Varberg BoIS | |||||
Wed | 14.Aug.2019 - 12:30 | Stocksund | 0-1 | Östersunds FK | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 11:30 | Gottne IF |
2-2 e.t.(2-4) | Brommapojkarna | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:00 | Tvååker | 2-0 | Trelleborg | 16 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:00 | Qviding FIF | 1-3 | Häcken | 5 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Nyköping | 0-1 | Örebro | 13 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | IFK Luleå | 1-3 | Hammarby | 8 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | IFK Timrå | 1-6 | Norrköping | 9 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Sandviken | 2-1 | Frej | 5 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Gute | 2-4 | Dalkurd | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Eskilsminne | 1-0 | Norrby | 4 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Raslatts | 0-1 | GAIS | 2 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Forssa | 2-4 | Syrianska | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Karlstad |
0-0 e.t.(1-1) p.g.(3-5) | Sirius | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Gamla Upsala | 1-3 | Västerås SK | 2 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Sollentuna | 4-3 | Degerfors | 2 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Lidingö |
1-1 e.t.(1-3) | GIF Sundsvall | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Torns |
1-1 e.t.(1-2) | Jönköpings Södra | 3 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Rosengård | 1-2 | Kalmar | 1 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Husqvarna | 0-4 | Mjällby | 4 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Utsikten | 0-1 | Örgryte | |||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Karlskrona | 2-1 | Öster | 1 | ||||
Wed | 21.Aug.2019 - 12:30 | Trollhättan | 1-2 | Halmstad | 4 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 11:45 | Vårgårda | 0-4 | Falkenberg | |||||
Thu | 22.Aug.2019 - 12:00 | Astrio | 0-4 | IFK Göteborg | |||||
Thu | 22.Aug.2019 - 12:00 | Gauthiod |
1-1 e.t.(1-3) | Elfsborg | 10 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 12:30 | Akropolis | 1-2 | Djurgården | 59 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 12:30 | Oskarshamns AIK | 2-1 | Helsingborg | 24 | ||||
Thu | 22.Aug.2019 - 12:30 | Dagsbergs | 0-12 | Brage | |||||
Sat | 09.Nov.2019 - 08:00 | Enskede | 0-7 | AIK | |||||
Sun | 10.Nov.2019 - 10:00 | Värnamo | 0-2 | Malmö FF | 2 | ||||
Group Stage | |||||||||
Sat | 15.Feb.2020 - 10:00 | Malmö FF | 8-0 | Syrianska | Group B | Gam1 | 1 | ||
Sat | 22.Feb.2020 - 06:30 | Djurgården | 3-2 | Dalkurd | Group A | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 06:30 | Sandviken | 1-3 | Mjällby | Group A | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 08:30 | Elfsborg | 3-0 | Brage | Group H | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 08:30 | Oskarshamns AIK | 1-4 | Örebro | Group H | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 10:30 | IFK Göteborg | 2-0 | Västerås SK | Group G | Gam1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 10:30 | Sollentuna | 1-8 | Sirius | Group G | Gam1 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 06:30 | AIK | 2-2 | Jönköpings Södra | Group D | Gam1 | 2 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 06:30 | Kalmar | 3-0 | Örgryte | Group D | Gam1 | 1 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 08:30 | Karlskrona | 1-1 | AFC Eskilstuna | Group B | Gam1 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 08:30 | Norrköping | 1-0 | Halmstad | Group E | Gam1 | 1 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 08:30 | Tvååker | 1-3 | Falkenberg | Group E | Gam1 | 1 | ||
Sun | 23.Feb.2020 - 10:30 | Häcken | 3-0 | GAIS | Group F | Gam1 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 10:30 | Eskilsminne | 0-5 | Östersunds FK | Group F | Gam1 | 1 | ||
Mon | 24.Feb.2020 - 13:00 | Hammarby | 5-1 | Varberg BoIS | Group C | Gam1 | 20 | ||
Mon | 24.Feb.2020 - 13:00 | GIF Sundsvall | 2-2 | Brommapojkarna | Group C | Gam1 | 11 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 06:30 | Sollentuna | 0-2 | IFK Göteborg | Group G | Gam2 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 06:30 | Sirius | 0-3 | Västerås SK | Group G | Gam2 | 7 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 08:30 | Eskilsminne | 0-4 | Häcken | Group F | Gam2 | |||
Sat | 29.Feb.2020 - 08:30 | Östersunds FK | 4-0 | GAIS | Group F | Gam2 | 1 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 10:30 | Oskarshamns AIK | 2-1 | Elfsborg | Group H | Gam2 | 3 | ||
Sat | 29.Feb.2020 - 10:30 | Örebro | 3-3 | Brage | Group H | Gam2 | 1 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 06:30 | Tvååker | 2-1 | Norrköping | Group E | Gam2 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 06:30 | Falkenberg | 1-0 | Halmstad | Group E | Gam2 | 2 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 08:30 | Karlskrona | 1-2 | Malmö FF | Group B | Gam2 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 08:30 | AFC Eskilstuna | 6-1 | Syrianska | Group B | Gam2 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 08:30 | Örgryte | 0-1 | AIK | Group D | Gam2 | 3 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 08:30 | Kalmar | 5-0 | Jönköpings Södra | Group D | Gam2 | 1 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 10:30 | Brommapojkarna | 0-2 | Hammarby | Group C | Gam2 | 12 | ||
Sun | 01.Mar.2020 - 10:30 | GIF Sundsvall | 1-4 | Varberg BoIS | Group C | Gam2 | 5 | ||
Mon | 02.Mar.2020 - 11:00 | Mjällby | 5-0 | Dalkurd | Group A | Gam2 | 33 | ||
Mon | 02.Mar.2020 - 13:00 | Sandviken | 2-2 | Djurgården | Group A | Gam2 | 38 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 06:30 | Västerås SK | 4-0 | Sollentuna | Group G | Gam3 | 5 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 06:30 | IFK Göteborg | 1-1 | Sirius | Group G | Gam3 | 16 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 08:30 | Dalkurd | 3-1 | Sandviken | Group A | Gam3 | 5 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 08:30 | Djurgården | 1-2 | Mjällby | Group A | Gam3 | 6 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 10:30 | Halmstad | 2-1 | Tvååker | Group E | Gam3 | 4 | ||
Sat | 07.Mar.2020 - 10:30 | Norrköping | 1-0 | Falkenberg | Group E | Gam3 | 7 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 07:30 | Varberg BoIS | 1-1 | Brommapojkarna | Group C | Gam3 | 3 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 07:30 | Hammarby | 4-0 | GIF Sundsvall | Group C | Gam3 | 4 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 09:30 | Syrianska | 5-1 | Karlskrona | Group B | Gam3 | |||
Sun | 08.Mar.2020 - 09:30 | Malmö FF | 3-0 | AFC Eskilstuna | Group B | Gam3 | 3 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 09:30 | GAIS | 4-1 | Eskilsminne | Group F | Gam3 | 3 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 09:30 | Häcken | 2-0 | Östersunds FK | Group F | Gam3 | 4 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 11:30 | Brage | 3-1 | Oskarshamns AIK | Group H | Gam3 | 4 | ||
Sun | 08.Mar.2020 - 11:30 | Elfsborg | 1-0 | Örebro | Group H | Gam3 | |||
Mon | 09.Mar.2020 - 14:00 | Jönköpings Södra | 2-0 | Örgryte | Group D | Gam3 | 25 | ||
Mon | 09.Mar.2020 - 14:00 | AIK | 3-1 | Kalmar | Group D | Gam3 | 39 | ||
Quarter-finals | |||||||||
Thu | 25.Jun.2020 - 12:00 | Hammarby |
1-1 e.t.(1-3) | IFK Göteborg | 26 | ||||
Thu | 25.Jun.2020 - 12:00 | Häcken | 1-2 | Elfsborg | 14 | ||||
Thu | 25.Jun.2020 - 14:15 | Malmö FF | 4-1 | AIK | 20 | ||||
Thu | 25.Jun.2020 - 14:15 | Mjällby | 1-0 | Falkenberg | 7 | ||||
Semi-finals | |||||||||
Thu | 09.Jul.2020 - 11:45 | Elfsborg |
0-0 e.t.(0-1) | IFK Göteborg | 18 | ||||
Thu | 09.Jul.2020 - 14:15 | Mjällby |
0-0 e.t.(0-0) p.g.(2-4) | Malmö FF | 26 | ||||
Final | |||||||||
Thu | 30.Jul.2020 - 11:45 | IFK Göteborg |
1-1 e.t.(2-1) | Malmö FF | Gam1 | 77 |
Football Competitions
National Club Competitions |
USA GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR N/C WOR WOR WOR EUR EUR WOR SOU N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Svenska Cupen - 2019/2020
- 100% 119 / 119 Games
- Home team wins 39.5%
- Draws 5.88%
- Away team wins 54.62%
- Over 1.5 84.03%
- Over 2.5 64.71%
- Over 3.5 47.06%
- Goals 419
- Goals /match 3.52
- Goals /match home 1.55
- Goals /match away 1.97
- Both teams score 50.42%
- Goals after 80' 17.18%
No tv schedule yet for US
(change)